FAQ

Frequently Asked Questions - Często zadawane pytania

1. Kto może przystąpić do SKTT ISKRA PWr?

Kwestie członkostwa w klubie SKTT Iskra PWr są sprecyzowane w statucie klubu. W razie jakichkolwiek wątpliwości z serii “Czy mogę dołączyć do Iskry?” polecamy skontaktować się z nami bezpośrednio.

2. Czy aby przystąpić do SKTT ISKRA PWr muszę mieć partnera lub partnerkę?

Aby przystąpić do SKTT ISKRA PWr nie musisz mieć partnera/partnerki. W grupie początkującej zajęcia taneczne prowadzone są w taki sposób, że nie wymagają od razu stałego partnera/partnerki.
W miarę możliwości zdarza się, że kilka lub nawet kilkanaście osób przychodzi bez pary. Wówczas osoby te mogą poznać się w trakcie trwania zajęć tanecznych. Kroki podstawowe 99% wszystkich tańców są takie same zarówno dla partnera jak i dla partnerki – kroki są „symetryczne”, zatem sytuacja w jakiej się znajdują jest bardzo podobna i zupełnie normalna tańcu towarzyskim.

3. Co muszę zrobić, aby przystąpić do SKTT ISKRA PWr?

Tę kwestię opisaliśmy szczegółowo w zakładce „Pierwszy krok”.

4. Jaka wysokość opłaty związanej z pokryciem kosztów usługi trenerskiej będzie mnie obowiązywała?

Informacje o opłatach związanych z uczestnictwem w zajęciach klubu znajdują się na stronie „Składki członkowskie”.

5. Do kiedy należy uiszczać należne opłaty?

Aktualne terminy płatności są podawane na zajęciach, oraz w zakładce „Składki członkowskie”.

6. Czy wysokość comiesięcznej opłaty związanej z pokryciem kosztów usługi trenerskiej jest stała nie zależnie od ilości zajęć w danym miesiącu?

Faktycznie, zdarza się że w niektórych miesiącach może wypaść 5 zajęć tanecznych danej grupy, a w niektórych 4 lub nawet tylko 3 (bo mogą wypaść np. święta lub dzień wolny ustawowo). Jednakże wysokość ww. opłaty jest stała niezależnie od ilości wypadających w miesiącu zajęć tanecznych. SKTT ISKRA PWr działa wg kalendarza akademickiego Politechniki Wrocławskiej. Kalendarz ten jest tak skonstruowany, że w każdym semestrze jest dokładnie 15 tygodni roboczych (15 poniedziałków, 15 wtorków, 15 śród, 15 czwartków i 15 piątków). Zatem uczestnicząc w zajęciach np. grupy podstawowej A lub B w ciągu całego semestru będzie się uczestniczyło w 15 zajęciach tanecznych, a ww. opłata jest uśrednioną wartością z 15 zajęć przypadającą na 1 miesiąc kalendarzowy.

7. Czy SKTT ISKRA PWr prowadzi kursy taneczne?

Tak, SKTT ISKRA PWr prowadzi zamknięte formy zajęć – kursy. Informację o obecnie otwartych kursach znajdziesz na naszym harmonogramie zajęć lub na naszej stronie na Facebooku.

8. Czy mogę przyjść i obejrzeć przebieg zajęć tanecznych?

Oczywiście jeśli chcesz do nas dołączyć, możesz śmiało bez jakichkolwiek zobowiązań przyjść na swoje pierwsze zajęcia i samemu się przekonać, czy "to jest to". Nie jest jednak w dobrym, ani w żadnym zwyczaju, aby oglądać czyjeś zajęcia taneczne samemu w nich nie uczestnicząc.
Kwestię tę opisaliśmy szczegółowo w zakładce „Pierwszy krok”.

9. Jak powinienem/powinnam się ubrać, aby uczestniczyć w zajęciach tanecznych?

Ogólnie ubrania nie krępujące ruchów, elastyczne i wygodne, w których nie będzie nam za gorąco.
Panowie zawsze w długich spodniach, nigdy w krótkich spodenkach. Panie mogą ubrać zarówno spodnie jak i spódnice czy spódniczki. Top może być T-shirtem, koszulą z długim lub krótkim rękawem, raczej unika się bezrękawników. Odradzamy pełny garnitur z krawatem. Obuwie czyste zmienne – nie od razu taneczne, ale wygodne i nie krępujące ruchów stopy, w miarę możliwości na cienkiej podeszwie. Dla Pań dobrą propozycją są tanie balerinki czy tenisówki. Buty taneczne na obcasach obowiązkowo muszą mieć na nich nakładki ochronne. Obuwie sportowe typu adidas na grubej podeszwie raczej również się nie sprawdzi.

10. Czy mogę zapisać się do Klubu w dowolnym momencie (np. w połowie semestru)?

Tak, można zapisać się do Klubu w dowolnym momencie. W przypadku zapisania się później niż w ciągu pierwszego miesiąca semestru sposób rozliczenia składki będzie określony indywidualnie. Prosimy o osobiste zgłoszenie się do prezesa lub wiceprezesa zarządu.

11. Szukam partnera/partnerki, możecie mi pomóc?

Tak, w tej sprawie najlepiej przyjść na zajęcia i rozmawiać z prezesem, wiceprezesem Klubu oraz naszymi trenerkami. Posiadamy aktualną listę „poszukujących” i w takim przypadku zawsze staramy się pomóc i dobrać w pary.

12. Próbuję tańczyć ale chyba mi „nie wychodzi”, poza tym widzę że „innym” wychodzi to lepiej, powinienem zrezygnować?

Oczywiście że nie! W tańcu nic nie wychodzi „od razu” i tak po prostu. Każda osoba w indywidualny sposób robi postępy. Niektórzy „łapią” szybciej, inni nieco wolniej. Nie można się zrażać jeśli na początku czujesz się nieco zagubiony/zagubiona. Wszystko przychodzi z czasem i trzeba po prostu ćwiczyć. Do tego dochodzą różnice w związku z tym iż część osób już trenowała taniec towarzyski. Z pewnością będziesz zadowolony z postępów w tańcu po pierwszym semestrze. Po całym semestrze regularnych treningów w grupie podstawowej z pewnością będziesz w stanie zaprezentować się w kilku tańcach na Gali Tanecznej organizowanej jako podsumowanie każdego semestru!

13. Nie czuję się „mocny/mocna” po całym semestrze chyba nie powinnam/powinienem występować publicznie i zrezygnować z występu w Gali Tanecznej.

Jest to częste i bardzo ZŁE podejście zarówno do własnej osoby jak i do tańca. Z takim podejściem spotykamy się zarówno na grupie podstawowej jak i u bardziej zaawansowanych tancerzy (np. wahających się przed występem w ogólnopolskich turniejach). Tak naprawdę niepotrzebnie się przejmujesz. Pamiętaj o Motto naszej Pani Trener: „Nie wszystkiego można nauczyć się na treningu”. Jest to absolutna prawda. Doświadczenia związane z występem publicznym są niesamowite i trzeba przeżyć to osobiście aby móc to opisać. Możemy tylko powiedzieć że po prostu WARTO występować. Trzeba pamiętać że niekoniecznie od razu zajmuje się pierwsze miejsce i jest to bardzo normalnym zjawiskiem, nie należy się tym zrażać. Z własnego doświadczenia możemy powiedzieć iż „przegrywanie” motywuje do dalszej pracy i treningów i przynosi dobre efekty, na przykład w postaci wygrywania


Na Wasze pytania odpowiadają członkowie Zarządu.
Prosimy o zgłaszanie wszelkich pytań i wątpliwości do członków Zarządu (dane kontaktowe podane w dziale Zarząd), lub na adres e-mail sktt@pwr.edu.pl.