SKTT ISKRA został założony 20 lutego 2006 roku.

Już od kilkunastu lat skupiamy w swoich szeregach wrocławskie, akademickie środowisko taneczne wywodzące się z Politechniki Wrocławskiej.

Nasz klub powstał pierwotnie jako dedykowany niemal wyłącznie dla tańca towarzyskiego, lecz od jakiegoś czasu staramy się urozmaicać spędzany w naszym gronie czas o kursy tańca wszelkiej maści, na które tylko znajdą się chętni uczestnicy.

W związku z tym już wielu roztańczonych, zadowolonych studentów brało udział w naszych zajęciach m.in. z bachaty, salsy, tańca użytkowego, disco-samby czy high heels, a ich pozytywny odzew motywuje nas do dalszego poszerzania oraz usprawniana naszej oferty!

W naszym klubie taniec towarzyski wciąż odgrywa bardzo istotną rolę. Przez te wszystkie lata trenowaliśmy na różnych poziomach zaawansowania dostosowanych do uczestników. Od poziomu podstawowego, dla znacznej większości zapoznawczego z tańcem w ogóle, aż po zaawansowany, który z powodzeniem przygotowywał poszczególne pary do występów na ogólnopolskich turniejach. Poza regularnymi treningami organizujemy też dodatkowe, jednorazowe warsztaty z wybranymi trenerami najczęściej w okresie ferii zimowych lub wakacji. Dłuższe okresy wolnego czasu bywają zagospodarowane również wspólnymi wyjazdami/obozami tanecznymi

Jako klub bierzemy udział w wielu akcjach i imprezach organizowanych w środowisku akademickim. Przykładami niech będą: Dni Aktywności Studenckiej, BIO Projekt, Forum Aktywności Studenckiej, uroczyste gale wręczania dyplomów absolwentom, międzynarodowe regaty wioślarskie ODRA CUP, pokazy tańca towarzyskiego w ramach uroczystych okazji, Juwenalia i inne.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych nasza ofertą do kontaktu oraz wspólnego rozwoju tanecznego! Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania oraz propozycje współpracy :)

Do zobaczenia!
Zespół SKTT Iskra